ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΕΥΧΕΣ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΒΟΛΒΗΣ

ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΕΥΧΕΣ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΒΟΛΒΗΣ

Με ευλάβεια και κατάνυξη διανύσαμε την Μεγάλη Εβδομάδα, με την κορύφωση του Θείου Δράματος και την Ανάσταση Του Θεανθρώπου, που σηματοδοτεί τη μετάβαση από το σκοτάδι και τον θάνατο, στο φως και τη ζωή.

Εύχομαι το Άγιο Φως της Ανάστασης του Κυρίου, να φωτίζει την ύπαρξή μας και να μας δίνει δύναμη, ελπίδα και αισιοδοξία για ένα καλύτερο αύριο.

Το αναστάσιμο μήνυμα θα πρέπει να πλημμυρίσει τις καρδιές μας με αγάπη και αλληλεγγύη, ώστε να πράξουμε ταπεινά το καλό και να βοηθάμε ολόψυχα τους συνανθρώπους μας.

Ας παραδειγματιστούμε από την αυτοθυσία του Χριστού και ας οδηγήσουμε με πράξεις και ενότητα την κοινωνία μας σε ένα πιο ανθρώπινο και δημιουργικό μέλλον.

Χρόνια Πολλά και Καλή Ανάσταση

Διαμαντής Ι. Λιάμας