Κλειστά θα παραμείνουν τα Κ.Α.Π.Η του δήμου για 4 εβδομάδες.

Ο.Κ.Π.Α.Π ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΒΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Πρόεδρος του Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας Αλληλεγγύης και Παιδείας Δήμου Βόλβης σας ενημερώνει ότι,  το Υπουργείο Υγείας εξέδωσε νέα προληπτικά μέτρα για την προστασία της Δημόσιας Yγείας.

Τα προληπτικά ειδικά μέτρα αφορούν δράσεις για τον περιορισμό της πιθανότητας της εξάπλωσης της επιδημίας κορονοϊού στην πατρίδα μας και έχουν ως κύριο στόχο, την προστασία των ευπαθών ομάδων του πληθυσμού.

Σε εφαρμογή των νέων προληπτικών μέτρων τα Κ.Α.Π.Η του Ο.Κ.Π.Α.Π Δήμου Βόλβης θα παραμείνουν κλειστά για 4 εβδομάδες.

Τα μέτρα ισχύουν από Δευτέρα 9 Μαρτίου 2020, και θα επαναξιολογηθούν πριν τη λήξη τους

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο.Κ.Π.Α.Π

ΘΩΜΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ