Αποφάσεις Δημάρχου

ΣΥΣΤΑΣΗ ΟΜΑΔΑΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΔΡΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΕΡΓΑΤΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

Σταυρός 25-2-2015

Αριθμ. Πρωτ. : 3434

Απόφαση αριθμ. 49/2015

Θέμα:«Σύσταση ομάδας εργασίας για την οργάνωση και για τον επιχειρησιακό σχεδιασμό δράσεων του εργατοτεχνικού προσωπικού».

Απόφαση αριθμ. 49/2015

Ο Δήμαρχος Βόλβης Νομού Θεσσαλονίκης

Έχοντας υπόψη :

1) Τις διατάξεις του άρθρου 86 του Δημοτικού και Κοινοτικού Κώδικα (Ν. 3463/2006)

2)Την παρ. 1 περ. θ άρθρου 58 του Ν. 3852/2010,(ΦΕΚ 87/τ.Α΄/7-6-2020) «Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης».

3) Την ανάγκη της ορθολογικής διαχείρισης του εργατοτεχνικού προσωπικού του Δήμου.

Α π ο φ α σ ί ζ ο υ μ ε

Συνιστούμε ομάδα εργασίας για την οργάνωση και τον επιχειρησιακό σχεδιασμό δράσεων του εργατοτεχνικού προσωπικού του Δήμου Βόλβης, αποτελούμενη από τους:

1) Τον κ. Πράπα Απόστολο (Ειδικό Συνεργάτη Δημάρχου) ως Πρόεδρο.

2) Τον κ. Νεστορούδη Κων/νο   (Προϊστάμενο Δ/νσης) ως μέλος.

3) Τον κ. Αβραμίδη Κων/νο (Ιδιώτη) ως μέλος.

4) Τον κ. Αγιάνογλου Παράσχο (Υπεύθυνο Γραφείου Πολιτ. Προστασίας) ως μέλος.

5) Τον κ. Γαλανούση Σταυρό ( ΔΕ – Ηλεκτρολόγων) ως μέλος.

6) Τον κ. Ζαβαλέρη Παναγιώτη   (Επόπτη καθ/τας) ως μέλος.

7) Τον κ. Τζελέπη Χρήστο (Υπεύθυνο Γραφείου Κίνησης) ως μέλος.

8) Τον κ. Τσίτσο Γεώργιο ( ΔΕ – Τεχνιτών) ως μέλος.

Έργο της ομάδας εργασίας είναι:

1) Η άμεση καταγραφή των προβλημάτων και των δυσλειτουργιών που παρουσιάζονται κατά την υπηρεσιακή απασχόληση του εργατοτεχνικού προσωπικού και ο προγραμματισμός για την κάλυψη των αναγκών τόσο κατά την διάρκεια του έτους, όσο ιδιαίτερα και κατά την θερινή περίοδο.

2) Η συνεχής εποπτεία και επεξεργασία θεμάτων οργάνωσης του εργατοτεχνικού προσωπικού του Δήμου για την αποτελεσματικότερη απόδοση των υπηρεσιών.

3) Η τακτική – εβδομαδιαία συνεδρίαση της Επιτροπής (κάθε Παρασκευή) με ευθύνη του Προέδρου της, για τον εντοπισμό των δυσλειτουργιών, τον καλύτερο προγραμματισμό – συντονισμό και την επίλυση προβλημάτων των δράσεων που άπτονται του εργατοτεχνικού προσωπικού του Δήμου

4) Η συνεργασία με τους Αντιδημάρχους : α) κ. Γεώργιο Μπουρλή (Καθαριότητας & Ηλεκτροφωτισμού) β) κ. Γεώργιο Αθανασιάδη (Δημοτικών Ενοτήτων & συντήρησης υποδομών) γ) κ. Άννα Βασιλειάδου (Περιβάλλοντος) και τους Προϊσταμένους των Διευθύνσεων για τον ορθολογικότερο συντονισμό των δράσεων και την μεγίστη απόδοση του εργατοτεχνικού προσωπικού.

5) Η υποβολή γραπτών εισηγήσεων και προτάσεων προς το Γραφείο Δημάρχου για την εύρυθμη και αποδοτική λειτουργία του προσωπικού και των επιμέρους Υπηρεσιών του Δήμου.

Με την παρούσα απόφαση παύει η ισχύ κάθε προγενέστερης με το ίδιο αντικείμενο.

Η παρούσα απόφαση να κοινοποιηθεί στους ανωτέρω οριζόμενους.

Να αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Δήμου και στη Διαύγεια.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΒΗΣ

Διαμαντής Ι. Λιάμας