Δράσεις

ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ

31 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015

ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ

Παρέχει καθημερινά πληροφορίες και πολύγλωσσο έντυπο υλικό σε Έλληνες και ξένους τουρίτσες για όλο τον δήμο Βόλβης

Ειδικό χώρο για την ενημέρωση τουριστών και επισκεπτών έθεσε σε λειτουργία αυτό το καλοκαίρι ο δήμος Βόλβης.

Το Περίπτερο τουριστικών πληροφοριών λειτουργεί από τον δήμο Βόλβης (σε συνεργασία με την Δημοτική Κοινότητα Σταυρού) σε κεντρικό σημείο του Σταυρού, εφοδιασμένο με πινακίδες και φωτεινές επιγραφές, παρέχοντας πληροφορίες και πάλι από τη φετινή σεζόν.

Εξειδικευμένοι υπάλληλοι τις πρωινές και τις απογευματινές ώρες απαντούν σε όλες τις ερωτήσεις Ελλήνων και ξένων παραθεριστών, ενώ διαθέτουν και πολύγλωσσσα τουριστικά έντυπα σε όλους τους ενδιαφερόμενους. ‘Ηδη εκατοντάδες παραθεριστές έχουν ενημερωθεί σχετικά με τις διακοπές τους στο δήμο Βόλβης, από το περίπτερο τουριστικών πληροφοριών.

Ο δήμος Βόλβης πρόκειται να λειτουργήσει αντίστοιχους χώρους ενημέρωσης επισκεπτών και στα δυο άλλα μεγάλα τουριστικά θέρετρα: της Ασπροβάλτας και των Νέων Βρασνών.