Προσκλήσεις

Πρόσκληση στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού συμβουλίου για την Τρίτη 30 Αυγούστου 2022

Νέα Βρασνά 26/08/2022

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ. 15762

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 95 του Ν. 3463/2006 περί Δ.Κ.Κ. και όμοιες άρθρου 67 του Ν. 3852/2010  (Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης – Πρόγραμμα Καλλικράτης) και της εγκυκλίου 375 Α.Π. 39167/2-6-2022 του ΥΠ.ΕΣ., σας καλούμε να συμμετάσχετε  στην συνεδρίαση του Δημοτικού συμβουλίου, η οποία θα γίνει στο Δημοτικό κατάστημα (Στο Σταυρό) την 30η    του μηνός Αυγούστου του έτους  2022, ημέρα Τρίτη και ώρα 20.00΄ κατά την οποία θα γίνει συζήτηση και θα ληφθούν αποφάσεις για τα παρακάτω  θέματα της ημερήσιας διάταξης.

(Εισηγητής Αν/ρχος κ. Πανταζίδης Νικόλαος)

1. Σύναψη προγραμματικής σύμβασης μεταξύ Δήμου Βόλβης και της διαχειριστικής επιτροπής του κληροδοτήματος Ευαγγελίας Κλέκου – Γλυκή για την υλοποίηση του έργου ΄΄ Λειτουργία του Μουσείου Ιστορικής και Πολιτιστικής Κληρονομιάς Νέας Μαδύτου ΄΄.
  1. Ορισμός δικαιούχου Δημοτικού Συμβούλου, για την λήψη αποζημίωσης συμμετοχής σε συνεδριάσεις του Δ.Σ.
  1. Έγκριση ονοματοδοσίας οδών Κοινότητας Ασπροβάλτας.
  1. Κλείσιμο τραπεζικού λογαριασμού Δήμου Βόλβης.
  1. Χορήγηση άδειας υλοτομίας, έκτακτης κάρπωσης, στον Δ.Α.Σ. Στεφανινών και καθορισμός κατά κατηγορία μισθωμάτων .
  1. Εξέταση αιτημάτων οικονομικής ενίσχυσης δημοτών.
  1. Αναμορφώσεις προϋπολογισμού Δήμου Βόλβης έτους 2022.
  1. Έγκριση τριμηνιαίας έκθεσης εκτέλεσης προϋπολογισμού Δήμου Βόλβης, Β΄ τριμήνου 2022.-
  1. Λήψη απόφασης για τη σύνταξη ένορκης βεβαίωσης ενώπιον του Ειρηνοδίκη Λαγκαδά για ακίνητο του Δήμου Βόλβης στην Κοινότητα Βρασνών, προς υποβολή Δήλωσης του Ν. 2308/1995.
  1. Λήψη Απόφασης για την εκμίσθωση τμήματος δημοτικού ακινήτου στην Κοινότητα Νυμφόπετρας της Δ.Ε. Εγνατίας του Δήμου Βόλβης για την ανέγερση σταβλικών εγκαταστάσεων (εγκατάσταση ποιμνιοστασίου-κτηνοτροφική εκμετάλλευση).
  1. Απόψεις Δημοτικού Συμβουλίου σχετικά με απαγόρευση βοσκής.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ
ΘΩΜΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ