ΔΙΑΝΟΜΗ ΡΟΔΑΚΙΝΩΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΒΟΛΒΗΣ

ΔΙΑΝΟΜΗ ΡΟΔΑΚΙΝΩΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΒΟΛΒΗΣ

Την ερχόμενη Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου 2015 πρόκειται να διανεμηθούν ροδάκινα στους κατόχους της κάρτας αλληλεγγύης του δήμου Βόλβης

Δωρεάν ροδάκινα πρόκειται να διανείμει ο δήμος Βόλβης την ερχόμενη Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου 2015, στους δημότες που κατέχουν Κάρτα Αλληλεγγύης (Σίτισης) του προγράμματος Αντιμετώπισης της Ανθρωπιστικής κρίσης.

Οι δικαιούχοι, θα παραλάβουν τα ροδάκινα, με την επίδειξη της κάρτας αλληλεγγύης (σίτισης), έχοντας μαζί τους αστυνομική ταυτότητα (και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης αν έχουν προστατευόμενα μέλη).

Η δράση υλοποιείται στο πλαίσιο της εφαρμογής του κανονισμού της Ε.Ε. 1031/2014, για συμπληρωματικά προσωρινά έκτακτα μέτρα στήριξης στους παραγωγούς, ορισμένων οπωροκηπευτικών.

Το πρόγραμμα της διανομής ροδακίνων έχει ως εξής:

Δ.Ε. Απολλωνίας

ΝΕΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ, Δημοτικό κατάστημα (πρώην Δημαρχείο), 10.00 πμ