ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ Ο.Τ.Ε ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΑΣ

22 Ιουλίου 2011

Σχετικά με την κατάργηση υποκαταστήματος Ο.Τ.Ε. Ασπροβάλτας

Το Δημοτικό Συμβούλιο Βόλβης στη συνεδρίαση της 21ης Ιουλίου που έλαβε χώρα στο Σταυρό, έλαβε ομόφωνη απόφαση κατά της κατάργησης του υποκαταστήματος του Ο.Τ.Ε. στην Ασπροβάλτα.

Η κατάργηση του συγκεκριμένου υποκαταστήματος θα δημιουργήσει προβλήματα σε ολόκληρη την περιοχή όσον αφορά την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών προς τους δημότες.

Το Δημοτικό Συμβούλιο ψήφισε ομόφωνα και τη συμμετοχή του Δήμου Βόλβης σε κοινή συνέντευξη τύπου που πραγματοποιούν Δήμοι μαζί με την Π.Α.Σ.Ε. – Ο.Τ.Ε. υπό την αιγίδα του Εργατικού Κέντρου Θεσσαλονίκης, στις 28 Ιουλίου 2011 κα ώρα 11:00 στο Εργατικό Κέντρο Θεσσαλονίκης