Αποφάσεις Δημάρχου

ΟΡΙΣΜΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΡΗΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ

Σταυρός 14/2/2011

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ. 2855/2011

ΑΡΙΘΜ. ΑΠΟΦ. 53/2011

ΑΠΟΦΑΣΗ

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΒΗΣ

Έχοντας υπόψη:
1) Τις διατάξεις του άρθρου 132 του Δημοτικού και κοινοτικού Κώδικα (Ν. 3463/2006) σε συνδυασμό με τις διατάξεις του άρθρου 2 παρ. 2 του Ν. 3852/2010, στις οποίες καθορίζεται η διαδικασία τήρησης πρακτικών των συνεδριάσεων των Δημοτικών και Τοπικών Συμβουλίων του Δήμου.
2) Τις διατάξεις της υπ’ αριθμ. 49/4572/29.12.2010 εγκυκλίου του Τμήματος Οργάνωσης και Λειτουργίας ΟΤΑ του Υπουργείου Εσωτερικών Αποκέντρωσης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης, σύμφωνα με τις οποίες ο Δήμαρχος ορίζει τον υπάλληλο του Δήμου με ευθύνη του οποίου θα τηρούνται τα πρακτικά των συνεδριάσεων των Συμβουλίων Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων.
3) Την αριθμ. 1/2011 εισηγητική Απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής Δήμου Βόλβης για τον ορισμό υπαλλήλων τήρησης πρακτικών.
Α π ο φ α σ ί ζ ο υ μ ε
Ορίζουμε ως γραμματείς υπευθύνους για την τήρηση των πρακτικών των συνεδριάσεων των Συμβουλίων των Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων του Δήμου Βόλβης, τους υπαλλήλους, ως εξής :
Για τις Δημοτικής Κοινότητες :
1) Για το Συμβούλιο της Δημοτικής Κοινότητας Ασπροβάλτας τον Ευθυμίου Γεώργιο (ΔΕ Οδηγών)
2) Για το Συμβούλιο της Δημοτικής Κοινότητας Βρασνών τον Νεστορούδη Βασίλειο (ΔΕ Διοικητικών)
3) Για το Συμβούλιο της Δημοτικής Κοινότητας Νέας Απολλωνίας την κ. Πιπιντάκου Ελένη ( ΔΕ Διοικητικών)
4) Για το Συμβούλιο της Δημοτικής Κοινότητας Σταυρού την Παπαγεωργίου Αναστασία (ΔΕ Διοικητικών)
Για τις Τοπικές Κοινότητες :
1) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Άνω Σταυρού τον Αντωνιάδη Αναστάσιο (ΔΕ Διοικητικών)
2) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Βόλβης τον Ασημώνη Κων/νο ((ΔΕ Διοικητικών)
3) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Νέας Μαδύτου τον κ. Πανταζίδη Νικόλαο (ΔΕ Διοικητικών)
4) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Απολλωνίας τον κ. Πανταζίδη Νικόλαο (ΔΕ Διοικητικών)
5) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Μοδίου τον κ. Πανταζίδη Νικόλαο (ΔΕ Διοικητικών)
6) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Μελισσουργού την Κυριάκου Βασιλική (ΔΕ Διοικητικών)
7) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Περιστερώνα την κ. Κυριάκου Βασιλική (ΔΕ Διοικητικών)
8) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Στίβου την κ. Πιπιντάκου Ελένη (ΔΕ Διοικητικών)
9) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Νικομηδινού την Πιπιντάκου Ελένη (ΔΕ Διοικητικών)
10) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Αρέθουσας τον Γκαγκάρη Αναστάσιο (ΤΕ Διοικητικών)
11) Για το Συμβούλιο της Τοπική Κοινότητας Φιλαδελφίου τον Γκαγκάρη Αναστάσιο (ΤΕ Διοικητικών)
12) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Στεφαννινών τον Γκαγκάρη Αναστάσιο (ΤΕ Διοικητικών)
13) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Σκεπαστού την Μουρτζιλάκη Ευανθία (ΔΕ Διοικητικών)
14) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Μαυρούδας την κ. Μουρτζιλάκη Ευανθία (ΔΕ Διοικητικών)
15) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Προφήτη την Τάκη Κωνσταντία (ΔΕ Διοικητικών)
16) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Νυμφόπετρας την Τάκη Κωνσταντία (ΔΕ Διοικητικών)
17) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Σχολαρίου την Τάκη Κωνσταντία (ΔΕ Διοικητικών)
18) Για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας Ευαγγελισμού την Τάκη Κωνσταντία (ΔΕ Διοικητικών)
Η παρούσα απόφαση ισχύει έως ανακλήσεώς της με μεταγενέστερη απόφαση.
Η παρούσα απόφαση να κοινοποιηθεί στους ανωτέρω οριζόμενους υπαλλήλους, στους Προέδρους των Συμβουλίων των Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων και να αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Δήμου.
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΒΗΣ

Δημήτριος Ι. Γαλαμάτης