Αποφάσεις Οικονομικής Επιτροπής

συνεδρίασης της Οικονομικής Επιτροπής

του Δήμου Βόλβης

Αριθμός  Απόφασης: 1/2011

ΘΕΜA : «Εκλογή αντιπροέδρου Οικονομικής Επιτροπής»

Στον Δήμο Βόλβης και στο δημοτικό κατάστημα σήμερα στις 18 του μήνα Ιανουαρίου του έτους 2011 ημέρα της εβδομάδας Τρίτη και ώρα 11:00 συνήλθε σε ΕΚΤΑΚΤΗ συνεδρίαση η Οικονομική Επιτροπή του Δήμου Βόλβης, ύστερα από την αρ. 848/17-01-2011 έγγραφη πρόσκληση του Προέδρου, που δόθηκε στον κάθε σύμβουλο σύμφωνα με το αρ. 75 του Ν. 3852/10.

Αφού διαπιστώθηκε ότι υπάρχει νόμιμη απαρτία (παρ. 1, αρ. 75 του Ν. 3852/2010), δεδομένου ότι σε σύνολο 7 μελών ήταν :

Παρόντες:

1. Λιάμας Διαμαντής
  2. Αθανασιάδης Γεώργιος
  3. Μπαλατσός Ευάγγελος
  4. Καρακίτσος Απόστολος
  5. Ρόκκας Σταύρος
  6. Στοϊτσας Δημήτριος
  7. Αλμαλόγλου Ιωάννης

Απόντες :

Κανένας.

Ώρα έναρξης συνεδρίασης: 11:00.

Ώρα λήξης συνεδρίασης: 12:00.

Ο πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής κήρυξε την έναρξη της συνεδρίασης και εισηγούμενος το 1ο θέμα της ημερήσιας διάταξης ανέφερε πως βάση της παρ. 6 του αρ. 74 του Ν. 3852/2010 στην πρώτη συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής εκλέγεται μεταξύ των μελών, με φανερή ψηφοφορία, ο αντιπρόεδρος, ο οποίος προέρχεται από την μειοψηφία και πως δικαίωμα ψήφου έχει και ο πρόεδρος της επιτροπής.

Κατόπιν αυτών υποψηφιότητα για την θέση του αντιπροέδρου έθεσε ο κος Αλμαλόγλου Ιωάννης ο οποίος κατόπιν φανερής ψηφοφορίας έλαβε ψήφους επτά (όσοι και οιπαρόντες) και εκλέχθηκε ομόφωνα από τα μέλη ως αντιπρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής.

Η απόφαση αυτή έλαβε α/α 1/2011

Για το παραπάνω θέμα συντάχθηκε το παρόν πρακτικό και υπογράφεται ως εξής:

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

Ακριβές απόσπασμα