Προσκλήσεις

Σταυρός 21/02/2019

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ. 3503

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σύμφωνα με τις διατάξεις του αρ. 75 του Ν. 3852/2010, σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε στην συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, η οποία θα γίνει στο δημοτικό κατάστημα στο Σταυρό την 25η Φεβρουαρίου 2019, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:30 π.μ. κατά την οποία θα γίνει συζήτηση και θα ληφθούν αποφάσεις για τα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Αναμόρφωση των Πινάκων Στοχοθεσίας Οικονομικών Αποτελεσμάτων του ΟΠΔ  Δήμου έτους 2019, μετά την 1η αναμόρφωση Π/Υ η οποία εμπεριείχε υποχρεωτικές αναμορφώσεις
  2. Ορισμός επιτροπής εξέτασης ενστάσεων, σύμφωνα με το άρθ. 221, παρ. 11α του  Ν. 4412/2016
  3. Έκδοση εντάλματος προπληρωμής για ΔΕΔΔΗΕ, για τοποθέτηση στύλων και φωτιστικών σωμάτων
  4. Καθορισμός όρων δημοπράτησης για την εκμίσθωση δημοτικού ακινήτου στη Δ.Κ. Σταυρού, προκειμένου να χρησιμοποποιηθεί ως χώρος τοποθέτησης αυτόματης ταμειολογιστικής μηχανικής (ΑΤΜ)
  5. Καθορισμός όρων δημοπράτησης για την εκμίσθωση δημοτικού ακινήτου στη Δ.Κ. Ν. Απολλωνίας, προκειμένου να χρησιμοποποιηθεί ως χώρος τοποθέτησης αυτόματης ταμειολογιστικής μηχανικής (ΑΤΜ)
  6. Έγκριση πρακτικών δημοπράτησης για την εκμίσθωση του δημοτικού καταστήματος, που βρίσκεται στο Ο.Τ. Γ345 (ταυτίζεται με το Ο.Τ. Γ244) της Δ.Κ. Σταυρού Δ.Ε. Ρεντίνας Δήμου Βόλβης, εμβαδού 24,46 τ.μ.
  7. Έγκριση πρακτικών δημοπράτησης για την εκμίσθωση εκμίσθωση τμημάτων ακινήτων ιδιοκτησίας του Δήμου Βόλβης στην Τ.Κ. Νέας Μαδύτου, στην Τ.Κ. Σχολαρίου και στην Τ.Κ. Νυμφόπετρας, για την σε αυτά ανέγερση σταβλικών εγκαταστάσεων
  8. Έγκριση πρακτικών δημοπράτησης για την εκμίσθωση τμημάτων ακινήτων ιδιοκτησίας του Δήμου Βόλβης στην Τ.Κ. Νυμφόπετρας, για την σε αυτό ανέγερση σταβλικών εγκαταστάσεων
  9. Έγκριση πρακτικών δημοπράτησης για την εκμίσθωση χώρων αιγιαλού για την ανάπτυξη ομπρελών με ξαπλώστρες, ή καθίσματα, με ή χωρίς τραπεζάκι
  10. Έγκριση πρακτικών δημοπράτησης για την εκμίσθωση χώρων αιγιαλού για την ανάπτυξη εξοπλισμού θαλάσσιων σπορ
  11. Έγκριση πρακτικού δεύτερης ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης για το διαγωνισμό «Προμήθεια Μηχανημάτων Έργου του Δήμου Βόλβης»
  12. Έγκριση πρακτικού πρώτης ηλεκτρονικής αποσφράγισης και αξιολόγησης για το διαγωνισμό «Προμήθεια τριών  (3) Απορριμματοφόρων Οχημάτων και 350 μεταλλικών κάδων για τις ανάγκες του Δήμου Βόλβης»
  13. Έγκριση διενέργειας διεθνούς ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού, τεχνικών προδιαγραφών και καθορισμός των όρων διακήρυξης για την «Παροχή υπηρεσιών Ανεξάρτητου Συμβούλου Υποστήριξης του Δήμου για την : “Ενεργειακή Αναβάθμιση - Αυτοματοποίηση του Συστήματος Ηλεκτροφωτισμού Κοινοχρήστων Χώρων - Εφαρμογές Smart Cities, με Εξοικονόμηση Ενέργειας, στο Δήμο Βόλβης”»
  14. Ορισμός πληρεξούσιων δικηγόρων σχετικά με το αριθ. πρωτ. 3034/15-02-2019 αίτημα για παροχή νομικών υπηρεσιών
  15. Ορισμός πληρεξούσιων δικηγόρων σχετικά με το αριθ. πρωτ. 3338/20-02-2019 αίτημα για παροχή νομικών υπηρεσιών
  16. Ορισμός πληρεξούσιων δικηγόρων σχετικά με το αριθ. πρωτ. 3340/20-02-2019 αίτημα για παροχή νομικών υπηρεσιών
  17. Ορισμός πληρεξούσιων δικηγόρων σχετικά με το αριθ. πρωτ. 3341/20-02-2019 αίτημα για παροχή νομικών υπηρεσιών
  18. Ορισμός πληρεξούσιων δικηγόρων σχετικά με το αριθ. πρωτ. 3342/20-02-2019 αίτημα για παροχή νομικών υπηρεσιών
  19. Ορισμός πληρεξούσιων δικηγόρων σχετικά με το αριθ. πρωτ. 3502/21-02-2019 αίτημα για παροχή νομικών υπηρεσιών
  20. Αναμορφώσεις προϋπολογισμού

Ο Δήμαρχος και Πρόεδρος της Ο.Ε.

ΛΙΑΜΑΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ